Mutlu çocuklar için

Çocuklar için en iyi öğrenme aracı oyundur. ; Oyun hem eğlendirici hem de geliştirici olduğu zaman amacına ulaşır ve tıpkı sevgi gibi oyun da paylaşıldıkça büyür. Bu noktadan hareketle amacımız, Oyunlarla eğlenen, Eğlenirken öğrenen, Öğrenirken sorgulayan, Sorgularken araştıran, Araştırırken keyif duyan MUTLU ÇOCUKLAR yetiştirmektir.

Samsun Sincap Anaokulu

Uygun Eğitimler

Samsun Sincap Anaokulu

Sağlıklı Beslenme

Samsun Sincap Anaokulu

Geliştirici Aktiviteler

Samsun Sincap Anaokulu

Eğlenerek Öğrenme

Eğitim Methodumuz

− Çocukların aktivitelere etkin katılımı, kendi ilgi ve istekleri doğrultusunda insiyatif alarak etkinlikler gerçekleştirmelerine büyük önem veririz.

− Çocuğun olgunluk düzeyine bağlı olarak, içinde bulunduğu yaş dönemine uygun ihtiyaç ve becerileri kazanarak bir sonraki döneme hazır hale gelmesini destekleriz.

− Çocuğun gösterdiği gelişmeye uygun olarak her çocuğa farklı bireysel öğrenme olanakları yaratırız.

− Faaliyetlerimizde deneyden yola çıkan bilimsel yöntemler kullanırız.

 Çocukların kendi deneyimlerini oluşturmalarına fırsat vermek bizim için esastır. Çünkü bilirizi ki; en küçük çocuklar bile ancak kendi deneyimleri sonucunda öğrenebilirler.

 Çocukları kendi etkinliklerini seçmek, planlamak, başlatmak, devam ettirip sonuçlandırmak konusunda cesaretlendiririz.

− Fiziksel ortamımız, çocukların etkileşime girip yeni bilgileri öğrenebilmesi için sürekli değişken bir kurguda düzenlenir.

Aile Danışmanlığı

-Okulumuzda çocuklarımızın, gelişim özellikleri, ilgili ve yetenekli olduğu alanlar, davranış ve uyum konusundaki durumları sürekli gözlenmekte ve periyodik olarak ailelerle yapılan toplantılarda kendileri ile paylaşılmaktadır.

-Bu paylaşımlar dışında, ihityaç duyulan her durumda ailelere gereken destek verilmektedir.

-Periyodik olarak düzenlenen veli seminerlerimizin içerikleri ise, her yaş grubunun gelişim özelliklerine göre aileler tarafından önem verilmesi gereken konu başlıklarından oluşturulmaktadır.

Binamız

-Tüm sınıflarımız ve oyun alanlarımız aydınlık ve ferahtır.

-Tüm alanlarda kullanılan zemin kaplaması ahşap parkedir.

-Tüm sınıflarımız, temiz, güvenli ve sağlıklı, çocukların yaratıcılığını destekleyici, yeni fikirler oluşturup geliştirebilecekleri, hata yapma riskini alabilecekleri şekilde titizlikle seçilen materyaller ve mobilyalarla donatılmıştır.

-Bahçemizde bulunan farklı oyun etapları ile çocuklarımız büyük kas gelişimlerini destekleyici her türlü aktiviteyi güven içinde ve özgürce yapabilmektedirler.

Sağlıklı Beslenme

− Yemek menümüz dikkat ve titizlikle, günlük öğünde alması gereken vitamin, protein ve karbonhidrat dengeleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

− Haftalık dağılıma mutlaka dikkat edilmektedir.

− Akşamüstü kahvaltılarında hergün mutlaka mevsim meyveleri bulunmaktadr.

− Hazır meyve suları kesinlikle kullanılmamakta, uygun meyvelerden komposto olarak hazırlanmaktadır.

− Sebze ve meyve alışverişlerimiz günlük olarak yapıldığından öğrencilerimize taze olarak servis edilmektedir.

− Tüm ürünler güvenilir ve bilinen markalardan seçilmektedir.

− Yemekhanemiz aydınlık ve ferahtır.

− Öğle yemeğinde tüm yaş grupları ayrı ayrı yemek yemektedir.

− Yemeklerimizin hijyenik bir ortamda hazırlanması için, mutfağımızdaki hazırlama ve pişirme üniteleri özel çelik ekipmanlardan oluşturulmuştur.